راهکارهای جامع و قابل اتکا ICR
به بُد – دیواره آتش
به بُد – دیواره آتش

شرکت پرشان تک افزار توسعه، نصب، راه­اندازی، نگهداری و پشتیبانی نرم­افزارهای متن­باز را یکی دیگر از محورهای خدمات تخصصی خود قرار داده است. نرم‌افزارهای متن باز با فراهم آوردن زمینه تغییر کد، دست برنامه‌نویسان را برای گسترش سیستم‌های دانش‌بنیان باز می‌گذارند. پرشان با بهرگیری درست از سیستم های بازمتن و افزودن دانش تخصصی، اینها را به محصولات کاربردی قبال اتکا و مستقل و یکپارچه تبدیل کرده است.

علاوه بر نظارت عمومی و همکاری جهانی غیر متعهد و عموماً غیر سازمانی برای امن­سازی نرم‌افزارهای متن‌باز، این قابلیت در نرم‌افزارهای متن‌باز وجود دارد که قبل از استفاده، بتوان از صحت عملکرد و جریان اطلاعات اطمینان حاصل نمود. و مطمئن شد که کدهای جاسوسی و اصطلاحاً BackDoor در آن‌ها وجود ندارد. در مقابل، در نرم‌افزارهای متن‌بسته این امکان وجود نداشته و همواره تهدید دزدی اطلاعات در استفاده از این نوع نرم‌افزارها وجود دارد.

شنوا - سامانه ضبط مکالمات
شنوا – سامانه ضبط مکالمات

از طرف دیگر باید توجه کرد که تا زمانی که تولیدکننده اصلی نرم‌افزارهای متن بسته (مثل مایکروسافت) مشکل امنیتی را رفع ننمایند هیچ کاری از دست استفاده‌کنندگان (حتی اگر برنامه‌نویسان ماهر باشند) بر نمی‌آید و باید با ناامنی ایجادشده به اصطلاح «بسازند». در مقابل، نرم‌افزارهای متن‌باز به دلیل ماهیت باز بودن و در دسترس بودن کدها و وجود هزار برنامه‌نویس عضو اجتماعات کاربری و توسعه، همواره مورد پایش بوده و قبل از هر گونه مشکل امنیتی، اقدام به رفع آن می‌نمایند. این مورد باعث می‌شود تا نرم‌افزارهای متن‌باز به صورت پیش‌فرض از امنیت بالاتری برخوردار باشند. همچنین در صورتی که موارد ناامنی پیدا بشود، که توسط برنامه‌نویسان بین‌المللی و اجتماعات توسعه در جهان رفع نشده باشد، به دلیل در دسترس بودن کد منبع نرم‌افزار، می‌توان با استفاده از کارشناسان و برنامه‌نویسان، اقدام به رفع مشکل نمود.

در نهایت استفاده از نرم‌افزارهای متن‌باز این امکان را به مشتری می‌دهد تا برای پشتیبانی نرم‌افزار به سازنده وابسته نباشند. در صورتی که استفاده از نرم‌افزارهای متن‌بسته کاملاً وابسته به پشتیبانی سازنده می­باشد. بنابراین امنیت روانی مشتریان متن‌باز و همچنین پایدار بودن خدمات قابل اخذ از تأمین­کنندگان و پشتیبانان نرم‌افزار، بسیار بالا تر از حالتی است که مشتریان از نرم‌افزارهای متن‌بسته استفاده می‌نمایند. با در نظر گرفتن مزایای فوق شرکت پرشان تک افزار توسعه، نصب، راه­اندازی، نگهداری و پشتیبانی نرم­افزارهای متن‌­باز را یکی دیگر از محورهای خدمات تخصصی خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *